REZULTATE FINALE – OLIMPIADA TEHNICĂ 2014

 


DOMENIUL – ELECTRIC – ELECTROTEHNICĂ – ELECTROMECANICĂ – CLASA a XI a

Nr. crt.Nume, prenume candidatȘcoala de proveniențăJudețulPunctaj proba scrisăPunctaj proba practicăRezultat finalPremiul obținut
1Căpitanu Anișor MarianColegiul Tehnic ”Energetic”, BucureștiBUCUREȘTI8497181I
2Kiss AndreiColegiul Național ”Mihai Eminescu”, ToplițaHARGHITA80100180II
3Smioreanu Mihail FlorinColegiul Tehnic Energetic, SibiuSIBIU8297179III
4Blaj PetruLiceul Tehnologic ”Vasile Sav”, RomanNEAMȚ8293175M
5Cozma Marius FlorinColegiul Tehnic ”Alexandru Roman”, AleșdBIHOR7697173M
6Balog EugenColegiul Tehnic ”Victor Ungureanu”, Cîmpia TurziiCLUJ70100170M
7Ion Claudiu BogdanLiceul Tehnologic ”Ovidiu Densușianu”, CălanHUNEDOARA7297169M
8Dumitru FlorinLiceul Bănățean, Oțelu RoșuCARAȘ-SEVERIN7394167M
9Litoiu Alexandru LucianLiceul Energetic, Tg.-JiuGORJ6995164
10Vasile Mihai AlexandruLiceul Tehnologic ”Ferdinand I”, Curtea de ArgeșARGEȘ7682158
11Puiu Dănuț AndreiColegiul Tehnic ”Petru Poni”, OneștiBACĂU6889157
12Grecu Marian ClaudiuColegiul Tehnic ”D. Leonida”, IașiIAȘI7185156
13Șipa Alexandru OvidiuColegiul Tehnic ”Aurel Vlaicu”, AradARAD7777154
14Raduly AdrianLiceul Tehnologic ”Octavian Goga”, JibouSĂLAJ7579154
15Banu FlorinColegiul Tehnic ”Energetic”, BucureștiBUCUREȘTI6886154
16Capră DănuțColegiul Tehnic ”Petru Mușat”, SuceavaSUCEAVA6589154
17Ilie Mihăiță AlexandruLiceul Tehnologic ”Dumitru Dumitrescu”, BufteaILFOV6984153
18Ambruș Iștvan BotondLiceul Tehnologic ”Pușkaș Tivadar”, Sf.-GheorgheCOVASNA6884152
19Busuioc IonColegiul Tehnic ”Remus Răduleț”, BrașovBRAȘOV6092152
20Sandu George MihaiColegiul Tehnic ”Elie Radu”, PloieștiPRAHOVA6585150
21Teodorescu Gabriel FlaviusLiceul Tehnologic ”Nicolae Ciorănescu”, TârgovișteDÂMBOVIȚA6088148
22Pop NicolaeColegiul Tehnic ”Alexandru Domșa”, Alba IuliaALBA5593148
23Mormoloc Constantin LaurențiuLiceul ”Constantin Brâncoveanu”, HorezuVÂLCEA6879147
24Simion NicolaeLiceul ”Ștefan Procopiu”, VasluiVASLUI6681147
25Costea MarianLiceul Tehnologic ”Grigore C. Moisil”, BuzăuBUZĂU7471145
26Cioablă MădălinaColegiul ”Ștefan Odobleja”, CraiovaDOLJ5685141
27Cristea AlexandruColegiul Tehnic ”Regele Ferdinand I”, TimișoaraTIMIȘ6179140
28Rauca CristianColegiul Tehnic ”INFOEL”, BistrițaBISTRIȚA-NĂSĂUD5382135
29Barbu Mihai ClaudiuColegiul Tehnic Metalurgic, SlatinaOLT6767134
30Șerbencu SergiuColegiul Tehnic ”Henri Coandă”, TulceaTULCEA5080130
31Ghețe Mihai AdrianColegiul Tehnic ”Aurel Vlaicu”, Baia MareMARAMUREȘ5076126
32Ion Valentin AlexandruLiceul Tehnologic ”Sf. Ecaterina”, UrziceniIALOMIȚA5264116
33Gîscă Valentin DanielColegiul Tehnic ”V. I. Bălănescu”, GiurgiuGIURGIU5164115
34Ciobanu George Mihail Colegiul Tehnic ”Anghel Saligny”, Roșiorii de VedeTELEORMAN5353106
35Gurgu GabiColegiul Tehnic ”C. D. Nenițescu”, BrăilaBRĂILA5843101

DOMENIUL – ELECTRIC – ELECTROTEHNICĂ – ELECTROMECANICĂ – CLASA a XII a

        
Nr. crt.Nume, prenume candidatȘcoala de proveniențăJudețulPunctaj proba scrisăPunctaj proba practicăRezultat finalPremiul obținut
1Rotariu AlexandruColegiul Tehnic de Căi Ferate, PașcaniIAȘI8295177I
2Milcă Alexandru SpiridonLiceul Tehnologic Auto, Curtea de ArgeșARGEȘ73100173II
3Bulai Cristian BernardLiceul Tehnologic ”Vasile Sav”, RomanNEAMȚ7595170III
4Pârvu Octavian GeorgeColegiul Tehnic ”Elie Radu”, PloieștiPRAHOVA70100170M
5Roșu Cătălin ValentinColegiul Tehnic Energetic, Cluj-NapocaCLUJ68100168M
6Grătianu Robert DragoșLiceul Tehnologic de Electrotehnică și Telecomunicații, ConstanțaCONSTANȚA64100164M
7Pătruș Laurențiu Vasile DanielColegiul Tehnic ”Emanuil Ungureanu”, TimișoaraTIMIȘ52100152
8Samoilă VasileColegiul Tehnic Energetic, SibiuSIBIU5595150
9Milea Sorin VasileLiceul Tehnologic ”Grigore C. Moisil”, BuzăuBUZĂU5395138
10Butnariu SamuelColegiul Tehnic ”Al. I. Cuza”, SuceavaSUCEAVA5760117
11Șumlanschi Oros DorinColegiul Tehnic ”Mihai Viteazu”, VulcanHUNEDOARA5845103
12Tita Maria AlexandraLiceul Energetic, Tg.-JiuGORJ514596
13Alecse Gabriel NicolaeColegiul Tehnic Metalurgic, SlatinaOLT544094

DOMENIUL – ELECTRONICĂ – AUTOMATIZĂRI – TELECOMUNICAȚII – CLASA a XI a

Nr. crt.Nume, prenume candidatȘcoala de proveniențăJudețulPunctaj proba scrisăPunctaj proba practicăRezultat finalPremiul obținut
1Ciuciu Cosmin CornelColegiul Tehnic ”Mihai Viteazul”, OradeaBIHOR7698174I
2Komloși BogdanColegiul Tehnic ”Ion Mincu”, TimișoaraTIMIȘ7399172II
3Perghel Alin MarianLiceul Tehnologic ”Electromureș”, Tg. MureșMUREȘ6698164III
4Dăncilă Dumitru NicolaeColegiul Tehnic ”Transilvania”, DevaHUNEDOARA6988157M
5Revnic Cosmin VictorColegiul Tehnic ”Alesandru Papiu Ilarian”, ZalăuSĂLAJ5797154M
6Roman AdrianColegiul Tehnic ”Paul Dimo”, GalațiGALAȚI50100150M
7Nedeloiu Constantin LeontinColegiul Tehnic, MotruGORJ6880148
8Coman Laurențiu NicolaeLiceul Tehnologic ”Școala Națională de Gaz”, MediașSIBIU5389142
9Țapu Mitică AlexandruColegiul ”Spiru Haret”, PloieștiPRAHOVA6180141
10Dunoiu Andrei DanielColegiul Tehnic Energetic, CraiovaDOLJ6077137
11Bârzescu Vlad GabrielColegiul Energetic, Rm. VâlceaVÂLCEA5976135
12Avrigeanu Eduard CostinLiceul ”Danubius”, CălărașiCĂLĂRAȘI5873131
13Dima Denis GabrielColegiul Tehnic ”Armand Călinescu”, PiteștiARGEȘ5079129
14Chiș IoanColegiul Tehnic ”George Barițiu”, Baia MareMARAMUREȘ5076126

DOMENIUL – ELECTRONICĂ – AUTOMATIZĂRI – TELECOMUNICAȚII – CLASA a XII a

        
Nr. crt.Nume, prenume candidatȘcoala de proveniențăJudețulPunctaj proba scrisăPunctaj proba practicăRezultat finalPremiul obținut
1Mazilu DanielColegiul Tehnic, MotruGORJ8681167I
2Pal Alexandru GabrielLiceul Tehnologic ”Sf. Ioan de La Salle”, PildeștiNEAMȚ7391164II
3Ene FlorinLiceul Tehnologic ”Electronică Industrială”, BucureștiBUCUREȘTI6694160III
4Udrescu CosminColegiul Tehnic ”Ion Mincu”, TimișoaraTIMIȘ7584159M
5Pletoianu NicușorLiceul ”Ștefan Procopiu”, VasluiVASLUI7780157M
6Dumitrachi Cătălin MihaiColegiul Tehnic Etc ”Gh. Mârzescu”, IașiIAȘI7085155M
7Fărcaș CiprianColegiul Tehnic ”George Barițiu”, Baia MareMARAMUREȘ7577152M
8Lupaescu DanielColegiul Tehnic ”INFOEL”, BistrițaBISTRIȚA-NĂSĂUD7082152M
9Cătană SamuelColegiul Tehnic ”Transilvania”, DevaHUNEDOARA7474148
10Busuioc Laurențiu ȘtefanLiceul ”Danubius”, CălărașiCĂLĂRAȘI5590145
11Alexuță DanielLiceul Tehnologic de Electronică și Automatizări ”Caius Iacob”ARAD5580135
12Cîrstea VlăduțColegiul Energetic, Rm. VâlceaVÂLCEA8051131
13Chindriș Dumitru Iulian Colegiul Tehnic ”Alexandru Domșa”, Alba IuliaALBA5966125
14Diaconu Alexandru ȘtefanColegiul Tehnic de Poștă și Telecomunicații ”Ghe. Airinei”, BucureștiBUCUREȘTI5955114
15Rizea Ion MarianColegiul ”Spiru Haret”, PloieștiPRAHOVA5855113
16Nagy NandorColegiul Tehnic ”Remus Răduleț”, BrașovBRAȘOV5358111
17Șerban Cătălin MarianLiceul Tehnologic ”Grigore C. Moisil”, BuzăuBUZĂU5258110
18Corlea MihaiLiceul Tehnologic ”Școala Națională de Gaz”, MediașSIBIU5351104
19Toma Leonard GabrielLiceul Tehnologic ”A. Saligny”, BrăilaBRĂILA5746103